Selecteer Pagina

HyCC in nieuwe handen

door | 24 feb, 2026 | Duurzaamheid, Nieuws, Waterstof

Hycc

Artist impression van de te bouwen electrolyser van HyCC in Rotterdam

Power2X neemt HyCC over. Beide bedrijven ontwikkelen grote duurzaamheidsprojecten in de Rotterdamse haven.

De overname is vandaag bekendgemaakt. Power2X bereidt de bouw van een e-SAF-fabriek in de Botlek voor, waar het jaarlijks 250.000 ton duurzame vliegtuigbrandstof gaat produceren. Samen met tankopslagbedrijf Advario wil het er een hub realiseren waar e-SAF wordt geproduceerd en opgeslagen. De bedrijven investeerden samen ruim 1,5 miljard euro in het project.

Groenewaterstoffabriek HyCC

HyCC heeft onder meer plannen om een groenewaterstoffabriek te bouwen op het conversiepark op de Rotterdamse Maasvlakte. De electrolyser zal jaarlijks 25.000 ton groene waterstof produceren. HyCC heeft nog geen definitieve investeringsbeslissing genomen voor de bouw van H2Next, zoals het project heet.

‘Nieuwe fase’

“Met de overname van HyCC voegen we waardevolle en strategische projecten in belangrijke industriële hubs toe aan onze portefeuille”, zegt Occo Roelofsen, oprichter en ceo van Power2X. “Dit brengt ons in een nieuwe fase waarin we ons meer richten op levering en een meer diverse groep industriële klanten. We kijken ernaar uit om nauw samen te werken met Nobian en andere partners aan de levering van projecten en activiteiten op de Nederlandse en Duitse markt voor schone moleculen.”

Partner

“Door onze voortdurende focus op waterelectrolyse hebben we bij HyCC een sterke portefeuille van groenewaterstofprojecten kunnen ontwikkelen”, aldus Marcel Galjee, algemeen directeur van HyCC. “Nu is het tijd om de volgende fase van deze projecten in te gaan, en met Power2X hebben we de perfecte partner gevonden om dat te doen. We zijn iedereen die aan deze prestatie heeft bijgedragen dankbaar en kijken uit naar het volgende hoofdstuk met Power2X.”

Zie ook: Power2X zet stappen voor e-SAF-fabriek

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!