Selecteer Pagina

Maatwerkafspraken stranden, CO2-heffing opgeschort

door | 2 jul, 2025 | Chemie, Duurzaamheid, Nieuws, Petrochemie

Maatwerkafspraken

De raffinaderij van Shell in Pernis (foto: Shell)

Minister Hermans van Klimaat en Groene Groei zet een punt achter de maatwerkafspraken met de industrie. Ook heeft het kabinet besloten tot 2030 de CO2-heffing op te schorten.

In een brief aan de Tweede Kamer heeft de minister laten weten dat de maatwerkafspraken met de industrie zeer moeizaam verlopen. Zij noemt de gesprekken ‘soms complex en tijdrovend’. Het enige industriële bedrijf waarmee zij tot een maatwerkafspraak is gekomen, is Nobian. Met een aantal bedrijven (Tata Steel Nederland, AnQore, Alco Energy Rotterdam, Zeeland Refinery en mogelijk OCI) lopen gesprekken om een ‘joint letter of intent’ af te sluiten. De onderhandelingen zijn gestaakt met Shell, BP, Air Liquide, Air Products, ExxonMobil, LyondellBasell en Dow Chemical.

Maatwerkafspraken

Victor van der Chijs, voorzitter van Deltalinqs, stelt in het FD dat ‘bedrijven door te veel hoepels moesten springen’. Hij wijst erop dat raffinaderijen en industrie aan voorwaarden moesten voldoen, terwijl problemen met stikstof en netcongestie niet worden opgelost. De krant meldt ook dat de CO2-heffing tot 2030 wordt opgeschort. Zij noemt het voorlopig afschaffen van de heffing ‘bijna onvermijdelijk’, nadat de Tweede Kamer onlangs een motie aannam die de minister hiertoe opriep. Het kabinet onderzoekt hoe het het stopzetten van de heffing financieel kan opvangen.

Zie ook: Deltalinqs blij met besluit Tweede Kamer

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!