Selecteer Pagina

Hynetwork realiseert gouden las

door | 18 mrt, 2026 | Infrastructuur, Nieuws, Waterstof

Gouden las

Foto: Gasunie

Hynetwork – dochter van Gasunie – heeft de zogeheten gouden las gerealiseerd. Hiermee is de groenewaterstoffabriek van Shell aangesloten op het Nederlandse waterstofnetwerk.

Voor het eerst is een producent van groene waterstof direct verbonden met de nationale waterstofinfrastructuur. Het betreft Holland Hydrogen 1, de 200 MW groenewaterstoffabriek van Shell op de Maasvlakte. Door deze met het waterstofnetwerk te verbinden, wordt volgens Gasunie ‘een volgende stap gezet in de ontwikkeling van het waterstofnetwerk dat de Nederlandse industrie met elkaar en met het buitenland verbindt’.

Gouden las

Aannemer Hanab nam de aansluitwerkzaamheden voor zijn rekening. Eerder dit jaar werd de eerste 32 kilometer aan waterstofleiding opgeleverd, nadat deze was gevuld met groene waterstof en op druk was gebracht. Deze leiding is aangelegd door HyNetwork. Hij loopt parallel aan de A15, binnen een bestaande energiecorridor waar zich ook andere infrastructuur bevindt.

Zie ook: TU Delft aan de aardwarmte

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!