Selecteer Pagina

5 miljoen voor Pryme

door | 2 jul, 2024 | Nieuws, Recycling

Pryme

Foto: Pryme

InnovationQuarter maakt bekend 5 miljoen euro te investeren in Pryme. Hiermee kan het bedrijf de productiecapaciteit van de pyrolysefabriek opschalen.

Deze investering uit het Energietransitiefonds Rotterdam werd onlangs op het jaarevent van InnovationQuarter bekendgemaakt. Pryme heeft op het terrein van PlantOne in de Botlek een demonstratiefabriek die jaarlijks 40.000 ton afvalplastic omzet naar 30.000 ton pyrolyse-olie. Dit wordt onder andere verder verwerkt tot nafta, grondstof voor nieuw plastic.

Beter schaalbaar

Het pyrolyseproces van de afvalrecycler is minder gevoelig voor onzuiverheden in het plastic afval. Ook bevat het systeem elektrische verwarmingselementen, die beter schaalbaar zijn dan vergelijkbare pyrolyseconcepten.

5 miljoen voor Pryme

De investering van 5 miljoen euro van InnovationQuarter maakt het voor het Rotterdamse bedrijf mogelijk de productiecapaciteit van de fabriek op te schalen. Ook kan het bedrijf voorbereidingen treffen voor de bouw van een tweede fabriek op commerciële schaal. Chris Herve, ceo van Pryme, is blij met de investering: “Deze leningsfaciliteit van Energietransitiefonds Rotterdam is een belangrijke mijlpaal voor Pryme. Het stelt ons in staat om onze productie te verhogen en onze plannen voor een tweede fabriek te versnellen. Dit brengt ons een stap dichter bij onze missie om een duurzame oplossing te bieden voor het wereldwijde plastic afvalprobleem.”

Zie ook: Eerste olielevering Pryme

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!