Selecteer Pagina

Monopilebouwer Sif in de problemen

door | 8 nov, 2026 | Nieuws, Offshore

Monopilebouwer

Monopilebouwer Sif verkeert in de problemen. Door een afnemende vraag uit de markt dreigt het volgend jaar zonder orders te zitten.

Het bedrijf presenteerde onlangs de resultaten over het derde kwartaal. Hierin laat het weten dat het een van de drie productielijnen in de fabriek op de Tweede Maasvlakte gaat sluiten. Ook schaalt het de activiteiten in de productielocatie in Roermond af. “We worden geconfronteerd met een aanzienlijke liquiditeits- en financieringsuitdaging, veroorzaakt door een samenloop van omstandigheden”, zegt ceo Koen Bogers van Sif.

Monopilebouwer

Hij noemt hogere kosten als gevolg van het opstarten van het uitgebreide deel van de fabriek in Rotterdam, een sterke marktdaling en de vertraging van een groot offshore project. ‘Het exclusieve project van 190.000 ton’ wordt dit door de monopileproducent genoemd. Als dit project – dat al een aantal keer is uitgesteld – in 2027 niet start, heeft Sif geen opdrachten meer. Bogers: “Dit project is cruciaal voor het behoud van ons kernpersoneel op beide locaties, het creëren van een stabielere financiële basis voor het bedrijf om na 2027 door te kunnen gaan en te floreren wanneer de vraag naar funderingen voor offshore windparken weer aantrekt, wat momenteel vanaf de tweede helft van 2029 wordt verwacht.”

Op 22 december belegt het bedrijf een speciale aandeelhoudersvergadering, waarin wordt gesproken over de uitgifte van extra aandelen.

Zie ook: Laatste windturbine Ecowende geinstalleerd

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!