Archieffoto Europoort Kringen
Het Havenbedrijf Rotterdam voert een marktconsultatie uit naar de ontwikkeling van importterminals voor waterstof. Hiermee wil het knelpunten identificeren die de ontwikkeling van de markt in de weg staan.
De marktconsultatie wordt uitgevoerd naar de import van waterstof en waterstofdragers, zoals ammoniak, methanol en LOHC’s. Het Havenbedrijf Rotterdam ziet dat bedrijven wel plannen maken, maar dat investeringsbeslissingen uitblijven. Aanbieders willen zekerheid over afname, terwijl afnemers een redelijke prijs voor de waterstof en waterstofdragers willen betalen. Daarnaast zijn er verschillende onzekerheden, waaronder netcongestie en de stikstofproblematiek.
Het havenbedrijf wil helder krijgen wat de concrete knelpunten zijn bij de ontwikkeling van importterminals voor waterstof en waterstofdragers. De consultatie loopt tot medio januari. Op basis hiervan wil het bepalen welke rol het wil en kan spelen om bottlenecks weg te nemen. Daarbij kijkt het zowel naar financiële als niet-financiële aspecten.
Zie ook: Ruimte maken voor nieuw talent in Rotterdamse haven