Gunvor laat weten de terminalactiviteiten in de Europoort stop te zetten. Het doet dit vanwege ‘het huidige onzekere investeringsklimaat in Nederland’.
Het bedrijf heeft dit deze week bekendgemaakt. Eind vorig jaar legde het al de productie stil van haar raffinaderij in Rotterdam. Het zou niet meer rendabel zijn die te opereren, aldus het bedrijf. De raffinaderij van Gunvor had een productiecapaciteit van 75.000 vaten per dag. Door onder meer concurrentie vanuit het Midden-Oosten en Afrika zag Gunvor zich genoodzaakt de productie te staken.
Terminalactiviteiten
Gunvor was van plan om de site als handelsterminal te exploiteren, maar komt nu op dit besluit terug. “Alle energietransitieprojecten die Gunvor samen met partners ontwikkelt, worden niet door dit besluit beïnvloed en zullen worden voortgezet”, verklaart Gunvor in een statement. Zo werkt het samen met VARO aan de bouw van een SAF-fabriek in Rotterdam. Deze zou jaarlijks 350 kiloton aan feedstock kunnen verwerken.
Zie ook: Gunvor samen met VARO in SAF-productie