Selecteer Pagina

Bp wil reorganiseren

door | 3 nov, 2025 | Nieuws, Petrochemie

Reorganiseren

Foto: Danny Cornelissen

CNV en FNV zijn door bp geïnformeerd dat het bedrijf wil reorganiseren. Voor 2030 zouden 150 banen bij de raffinaderij in Rotterdam verdwijnen.

Bp heeft de vakbonden laten weten dat het volgend jaar 100 voltijdsbanen wil schrappen. Voor 2030 zouden nog eens 50 fte moeten verdwijnen. Bij de raffinaderij werken ongeveer duizend mensen. FNV en CNV verwachten dat er bij de onderhoudsafdeling onder cao-medewerkers met een vast contract geen gedwongen ontslagen zullen vallen. “Externe inhuur kan wel worden geraakt.”

Reorganiseren

CNV en FNV zeggen het voornemen te betreuren. “We zijn enorm geschrokken van de omvang van de reorganisatie. Dit is buitengewoon wrang. De medewerkers die herplaatst worden of boventallig raken, moeten goed worden opgevangen – zeker bij een kapitaalkrachtig en goed draaiend bedrijf als de raffinaderij in Rotterdam.”

‘Concurrerend blijven’

Tegen het AD laat een woordvoerder van bp weten dat de berichtgeving ‘niet helemaal klopt’. “We moeten de organisatie stroomlijnen, ook qua bezetting. We willen op de lange termijn concurrerend blijven en zorgen dat we in tijden van slechte marges en verminderde vraag niet omvallen.”

Zie ook: ExxonMobil gaat saneren

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!