
Foto: Gasunie/LinkedIn
De aansluiting van Shell Pernis op het waterstofnetwerk is technisch afgerond. Eerder deze maand vond ook de fysieke aansluiting plaats door middel van een ‘gouden las’.
De raffinaderij van Shell in Pernis werd op 16 juli jl. met een ‘gouden las’ op het waterstofnetwerk aangesloten. Met de ondertekening van het Technical Completion Certificate is ook de technische overdracht naar de beheerorganisatie een feit, laat directeur waterstoftransport Helmie Botter van Gasunie weten.
“Wat deze mijlpaal voor mij bijzonder maakt, is dat achter dit moment jarenlang werk schuilgaat van vele collega’s, aannemers, partners en stakeholders. Op een van de meest complexe industriële locaties van Nederland hebben we laten zien dat we niet alleen een waterstofnetwerk kunnen ontwerpen en bouwen, maar ook daadwerkelijk klanten kunnen aansluiten”, aldus Botter in een bijdrage op LinkedIn.
Dit voorjaar werd het eerste traject van het landelijke waterstofnetwerk officieel opgeleverd. Het gaat om een 32 kilometer lange pijpleiding tussen de Maasvlakte en Pernis. De raffinaderij van Shell in Pernis viel in maart ook de eer te beurt om met een ‘gouden las’ aan Porthos te worden gekoppeld. Het was de eerste klant die op de infrastructuur van het CCS-netwerk werd aangesloten.
Zie ook: Gouden las Shell met Porthos