Selecteer Pagina

Neste ontvangt delegatie KLM

door | 24 jun, 2025 | Energie, Nieuws

Delegatie

Foto: Neste/LinkedIn

Neste heeft bij haar raffinaderij in Rotterdam een delegatie van Air France KLM ontvangen. De producent toonde hoe het duurzame vliegtuigbrandstof maakt.

De delegatie bestond uit afgevaardigden van Air France KLM en een aantal klanten van de luchtvaartmaatschappij. Zij bekeken hoe Neste in Rotterdam duurzame vliegtuigbrandstof (SAF, sustainable aviation fuel) produceert. De groep bekeek de productiefaciliteit vanuit een door hernieuwbare diesel aangedreven bus. Neste produceert deze brandstof sinds 2011 in de raffinaderij in Rotterdam.

SAF-productie

Dit voorjaar is de raffinaderij van Neste begonnen met de productie van SAF. Hiervoor is de fabriek aangepast. Jaarlijks kan het bedrijf in Rotterdam nu ongeveer 500.000 ton SAF produceren. De uitbreiding in Rotterdam heeft de totale, wereldwijde productiecapaciteit van Neste van deze brandstof op 1,5 miljoen ton gebracht.

Bezoek delegatie

“Het bezoek was niet alleen een mooi voorbeeld van onze strategische samenwerking met de Air France KLM Group. Ook toont het het belang aan van samenwerking door de gehele luchtvaart- en logistieke keten om broeikasgassen te verminderen”, aldus Neste in een verklaring op LinkedIn.

Zie ook: Neste begint met productie SAF

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!