Selecteer Pagina

Metafuels neemt demonstratiefabriek in gebruik

door | 11 sep, 2026 | Duurzaamheid, Nieuws, Opslagtanks

Demonstratiefabriek

Foto: Evos

Metafuels heeft in Zwitserland een demonstratiefabriek voor de productie van e-SAF in gebruik genomen. Een volgende stap is een grootschalige e-SAF-plant bij de terminal van Evos in Rotterdam.

De demonstratiefabriek in Zwitserland is volgens Matthias Schnellmann, vice president commercial bij Metafuels, de eerste ter wereld die methanol in vliegtuigbrandstof omzet. “Wij vertalen innovatie naar een industriële oplossing voor de luchtvaart. Het opschalen van e-SAF is niet alleen een technologische uitdaging, maar ook een uitdaging voor de toeleveringsketen.” Bij de opening van de fabriek maakte het bedrijf bekend een samenwerking te zijn aangegaan met MB Energy. De bedrijven gaan samenwerken op het gebied van markttoegang, bijmenging, infrastructuur en logistiek.

Demonstratiefabriek

Dit voorjaar maakten Evos en Metafuels bekend een e-SAF-fabriek te bouwen in Rotterdam. Metafuels kan er gebruikmaken van de bestaande methanolinfrastructuur van Evos. De fabriek krijgt een aanvankelijke productiecapaciteit van 12.000 liter e-SAF per dag. Wanneer er een tweede fase wordt gerealiseerd, vertienvoudigt de productie tot 120.000 liter per dag.

Zie ook: Roep om opvolging rapport-Wennink

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!