Selecteer Pagina

Mantelbuizen gelegd, tijdelijke bouwkuipen volgen

door | 26 aug, 2026 | Infrastructuur, Nieuws, Offshore

Mantelbuizen

Foto: Tennet

Onder het strand van de Maasvlakte en een deel van de zeebodem heeft Tennet negen kunststof mantelbuizen geplaatst. Deze bieden een beschermde doorgang voor de elektriciteitskabels van offshore windparken.

De mantelbuizen zijn met behulp van een gestuurde boring geplaatst. Nu dit is gedaan, volgt de volgende fase: het verbinden van de mantelbuizen vanaf zee met de mantelbuizen die eerder vanaf land onder de duinen zijn geplaatst. Op het strand worden hiervoor met damwanden twee tijdelijke bouwkuipen gecreëerd. Deze worden circa 7 à 8 meter onder het strand uitgegraven.

Mantelbuizen ingetrokken

In deze bouwkuipen worden de buizen die vanaf zee zijn ingetrokken met een speciale koppelconstructie verbonden met de buizen die onder de duinen liggen. Het resultaat is, aldus Tennet, één doorlopende, beschermde route van zee tot achter de duinen. Komend voorjaar zullen de elektriciteitskabels vanaf zee door de leidingen naar land worden getrokken. Als dit is gedaan, vult de netbeheerder de tijdelijke bouwkuipen weer met zand, verwijdert zij de damwanden uit het strand en wordt dit weer in de oorspronkelijke staat hersteld.

Zie ook: Ondergrondse boring WarmtelinQ

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!