Selecteer Pagina

Havenbedrijf wil gereguleerd luchtruim voor drones

door | 10 jul, 2026 | Haven, Infrastructuur, Nieuws

Luchtruim

Minister Karremans wordt voorgelicht over de inzet van drones in de haven, met links naast zich Arne Weverling (gedeputeerde provincie Zuid-Holland) en Vivienne de Leeuw (cfo Havenbedrijf Rotterdam). Foto: Robin Utrecht/Havenbedrijf Rotterdam

Het Havenbedrijf Rotterdam heeft een aanvraag ingediend voor een Pre U-space-luchtruim boven het havengebied. Dit is een eerste stap naar een volledig gereguleerd luchtruim voor drones.

De aanvraag bij de Air Traffic Management Board is vorige week ingediend. Dit verzoek om een volledig gereguleerd laag luchtruim voor drones is volgens het havenbedrijf een eerste stap in het formele traject om het lage luchtruim stap voor stap in te richten voor de inzet van professionele drones.

Gereguleerd luchtruim

Het havenbedrijf zegt hiermee duidelijke afspraken te willen maken over hoe drones veilig boven het havengebied kunnen vliegen. Aan dit Pre U-space-luchtruim kunnen nieuwe veiligheidsmaatregelen, aanvullende diensten en procedures worden toegevoegd. Het uiteindelijke doel, aldus het Havenbedrijf Rotterdam, is om infrastructuur te creëren voor drones die te vergelijken valt met hoe weg-, spoor- en vaarverkeer zijn georganiseerd.

Demonstratie

De aankondiging volgt op een bezoek van minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat aan het Havenbedrijf Rotterdam. Dit stond in het teken van drones. Zo kreeg hij een demonstratie van het U-space Airspace Centre, dat dronevluchten plant, volgt en coördineert.

Zie ook: Haven bereidt zich voor op KRW

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!