Selecteer Pagina

Havenbedrijf Rotterdam reageert op sommatie

door | 25 jun, 2026 | Haven, Nieuws

Sommatie

Foto: Danny Cornelissen

Het Havenbedrijf Rotterdam noemt het een brug te ver om bedrijven te dwingen hun fossiele activiteiten te staken. Dit zegt het in reactie op een sommatie van Advocates for the Future.

Advocates for the Future eiste onlangs dat het Havenbedrijf Rotterdam zich meer inspant om de CO2-uitstoot in de haven te verlagen. De boodschap van Advocates for the Future haalde de koppen in het nieuws eind vorig jaar. Zij dreigde onder meer met juridische stappen tegen het havenbedrijf.

Reactie op sommatie

Een half jaar later komt het Havenbedrijf Rotterdam met een reactie op de sommatie. Het zegt de noodzaak te onderschrijven voor een transitie naar een klimaatneutrale haven in 2050. Het zegt alleen niet mee te kunnen gaan in de vraag van het juridische collectief om bedrijven te dwingen fossiele activiteiten in Rotterdam te beperken. “Dit is niet in lijn met het huidige Europese en Nederlandse klimaatbeleid en past niet bij de rol van het havenbedrijf.”

‘Niet effectief’

“Het is bovendien niet effectief om op deze manier de wereldwijde CO2-uitstoot te verlagen”, verklaart het havenbedrijf. Het zegt bezorgd te zijn dat stoppen met fossiel in Rotterdam grote gevolgen kan hebben, onder meer voor de leveringszekerheid van energie en de positie van de Europese industrie.

Zie ook: ‘Milieubeweging bij het verkeerde adres’

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!